TRX, ایروبیک و پیلاتس, دستگاه هوازی

10 مزیت غیرقابل انکار داشتن یک باشگاه ورزشی خانگی!

در اینجا 10 دلیل عالی برای داشتن و ساختن یک باشگاه ورزشی خانگی آورده شده است!

وقتی صحبت از ورزش می شود، آیا اینها افکاری هستند که در ذهن شما می چرخند؟

” وقت ندارم به باشگاه بروم.”

” بعد از کار خیلی خسته هستم و نمی توانم به ورزش بروم.”

من نمی توانم حق عضویت باشگاه را پرداخت کنم

اگر این افکار شما را از اجرای یک برنامه ورزشی باز می دارند، پس شاید زمان آن رسیده است که تغییری ایجاد کنید.

داشتن یک سالن بدنسازی خانگی در واقع برای کسانی که سبک زندگی فعالی دارند بسیار کاربردی است. و روند ساخت یک باشگاه خانگی واقعاً هیجان انگیز است. فرقی نمی‌کند باشگاه خانگی محل اصلی تمرین شما باشد یا خیر، داشتن یک باشگاه خانگی مزایای بی‌شماری دارد. دسترسی آسان به تناسب اندام در این دنیای شلوغ بسیار مهم است، بنابراین در اینجا چند دلیل برای ایجاد باشگاه ورزشی خود آورده شده است.

10 مزیت ساخت سالن بدنسازی خانگی

ورزش در خانه به دلیل تنوع تجهیزات بدنسازی موجود، روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. روزهایی که باشگاه تنها جایی بود که می‌توانستید یک تمرین کامل بدن با کیفیت داشته باشید. یا یک دستگاه همه کاره داشته باشید که کل اتاق خانه شما را اشغال کرده و کارایی هم نداشته باشد گذشته است. چه به دنبال بهبود سیستم قلبی عروقی خود، کاهش وزن، به دست آوردن توده عضلانی بدون چربی یا فقط فعال ماندن باشید، تمرین در خانه در زندگی شما می تواند بهترین گزینه باشد. پس همین الان دست به کار شوید و با هالتر و دمبل شروع کنید. به مروز زمان کاملا متوجه خواهید شد که به چه نوع وسایل بدنسازی یا دستگاه هایی نیاز دارید. و می توانید بسته به پولی که می خواهید هزینه کنید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

با یک باشگاه خانگی، به جای اینکه سعی کنید برنامه خود را در مورد رسیدن به باشگاه مدیریت کنید، برنامه تمرینی خود را در برنامه خود قرار می دهید. داشتن سالن بدنسازی خانگی به شما این آزادی را می دهد که زمانی که می خواهید تمرین کنید. چه زمانی که بچه ها می خوابند، در طول برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان، یا قبل از اینکه بقیه اعضای خانواده بیدار شوند.

مولتی جیم در تاو اسپرت

1.رفت و آمد کمتر

اول اینکه، شما به اندازه یک در با ورزشگاه شخصی خود فاصله دارید! این توانایی که به سادگی در هر زمانی به باشگاه خود بروید، در دراز مدت باعث می شود در زمان خود صرفه جویی اساسی کنید، بنابراین اکنون زمان بیشتری برای انجام بقیه کارها و رسیدگی به امور دارید. تمرین 45 دقیقه ای شما در واقع فقط 45 دقیقه طول می کشد، برخلاف ساعت و نیمی که معمولاً بعد از رانندگی به باشگاه، آماده شدن در رختکن، گپ زدن با افراد تصادفی و سپس بازگشت به خانه طول می کشد.

این زمان اضافی به شما این امکان را می دهد که زمان بیشتری را با خانواده یا دوستان خود بگذرانید، به سرگرمی دیگری بپردازید، بیشتر بخوانید، کسب و کاری راه اندازی کنید یا هر کار دیگری که ممکن است بخواهید انجام دهید.

2.همیشه باز است!

چه بچه‌ای داشته باشیم، چه برنامه کاری پرمشغله با ساعات طولانی، یا زیاد در رفت‌وآمد، به ندرت بسیاری از ما تعهدات تناسب اندام خود را در اولویت قرار می‌دهیم، مخصوصاً برای کسانی که احساس می‌کنند ورزش یک کار طاقت فرسا است. داشتن یک باشگاه خانگی که بتوانید در هر زمان به آن تکیه کنید تضمین می کند که بتوانید در جلسات تمرینی خود جا بیفتید و با وجود عدم اطمینان زندگی متعهد بمانید.

زندگی شلوغ است و مواقعی وجود دارد که رسیدن به باشگاه دشوار یا غیرممکن است. با داشتن یک دستگاه بدنسازی خانگی، اگر تمرین برنامه ریزی شده خود را به دلیل تشکیل جلسه از دست دادید، یا اگر با زنگ ساعت صبح از خواب بیدار نشدید، مشکل بسته شدن باشگاه را ندارید.

3.انتظار برای استفاده از دستگاه بدنسازی!

از انتظار خسته شده اید؟ قفسه اسکوات در سالن بدنسازی خانه شما همیشه در انتظار شماست! لازم نیست در صف انتظار برای استفاده بمانید. با داشتن یک دستگاه بدنسازی خانگی، هیچ چیزی مانع از ورود و خروج هر چه سریعتر شما نمی شود.

همچنین هیچ فشاری وجود نخواهد داشت که همیشه به فردی که منتظر و نفر بعدی استفاده از از مولتی جیم است، بگویید که این دور آخر تمرین شما است. می توانید به هر تعداد، در هر زمان و هر مدت زمان که خواستید از دستگاه استفاده کنید.

4.قوانین خود را دارید

وزنه ها را به هر شکل می خواهید استفاده می کنید. موسیقی را به با صدای بلند گذاشته و دوستان خود را بدون اینکه مجبور باشید فرمی را امضا یا توسط کارکنان باشگاه مورد پرسش پاسخ قرار گیرند دعوت کنید. این فضای شماست و شما این آزادی را دارید که هر کاری که دوست دارید با آن انجام دهید.

دستگاه بدنسازی چند منظوره

دستگاه بدنسازی مدل HG-1510 طرح هویست

  • بدنه فلزی و محکم
  • چند منظوره
  • تولید ایران
  • قابل استفاده باشگاهی و خانگی
  • برای رفتن به صفحه خرید دستگاه بدنسازی فوق کلیک کنید.

5.تجهیزات اختصاصی و مورد نیاز

خواه برای تناسب اندام ، پاورلیفتینگ، قوی ترین مردان، یا صرفاً سلامتی و تندرستی عمومی تمرین می‌کنید، می‌توانید تجهیزاتی را انتخاب کنید که برای تمرین‌هایی که انجام می‌دهید مناسب‌تر باشد. همچنین می‌توانید آن را سفارشی کنید، به طوری که مکانی انگیزشی باشد که بخواهید زمان ارزشمند خود را در آن صرف کنید.

 ساخت یک سالن بدنسازی خانگی برای شروع فقط به یک هالتر نیاز دارد، لیست بهترین هالترها را برای هر نوع نیاز و ورزشی در بخش هالتر ها در تاو اسپرت ببینید.

6. امکان ورزش خانوادگی

یکی از بهترین دلایل برای داشتن یک باشگاه ورزشی خانگی، فرصتی است که تناسب اندام را به یک امر خانوادگی تبدیل کنید. ورزش یک تقویت کننده خلق و خوی مثبت عالی است و داشتن سایر اعضای خانواده در کنار شما می تواند تمرین را حتی بهتر کند. محیطی را ایجاد کنید که تمام اعضای خانواده بتوانند به جای اینکه با وسایل الکترونیکی مشغول شوند یا جلوی تلویزیون بنشینند، وقت خود را با هم تمرین کنند. همه سالم تر و شادتر خواهند بود.

تردمیل در باشگاه خانگی

تردمیل کلاسیک فیتنس خانگی classic 3330

ویژگی‌های محصول
  •  برند: CLASSIC FITNESS
  •  مدل: ۳۳۳۰
  •  نوع موتور: DC
  •  قدرت موتور: ۲ اسب بخار
  • برای مشاهده و خرید تردمیل خانگی در تاو اسپرت کلیک کنید.

7.صرفه جویی در هزینه ها

 این روزها با افزایش روزافزون قیمت عضویت، سرمایه گذاری عاقلانه روی تجهیزات برای خود منطقی است. اگر هنگام ایجاد سالن بدنسازی خانگی و خرید یک دستگاه بدنسازی خانگی و هوم جیم به نظرتان هزینه ها زیاد است. کافیست مقایسه ای داشته باشید با هزینه چند ماه عضویت در باشگاه ، پول بنزین و زمان و….که در غیر این صورت باید پرداخت کنید. همه این ها در حالی است که، بیشتر تجهیزات ارزش خود را به خوبی حفظ می کنند، بنابراین اگر تصمیم خود را تغییر دهید، امکان فروش مجدد وجود دارد.

8.میکروب و ویروس کمتر

از میکروب و ویروس می ترسید؟ نیازی نیست نگران صدها نفری باشید که قبل از شما با دستان و بدنی عرق کرده از تجهیزات و دستگاه ها استفاده کرده اند. وسایل مختص خود شما است. و از آخرین باری که آن را تمیز کرده اید کاملا اطلاع دارید.

9.فضای دلخواه

یکی از مزایای داشتن باشگاه خانگی این است که می توانید در محیطی ورزش کنید که از آن لذت می برید و احساس راحتی می کنید. هنگام راه‌اندازی سالن بدنسازی خانگی، مطمئن شوید که در قسمتی از خانه است که انگیزه شما را حفظ می‌کند و می‌توانید از گذراندن زمان مورد نیاز خود لذت ببرید. هیچ کس در اطراف نیست که شما را قضاوت کند و فضا به همان اندازه که شما می خواهید خصوصی است. شما می توانید آنچه را که می خواهید بپوشید، یا حتی هر زمانی که می خواهید روی زمین دراز بکشید. بدون اینکه جمعیت یا دیگران روی تجهیزات خاصی منتظر بمانند، آسان تر می توانید تمرکز کنید و از هوم جیم خود استفاده  کنید.

10.هیجان انگیز است

ساختن سالن بدنسازی در خانه شما هیجان انگیز است! این فرآیند بسیار سرگرم کننده است و این فرصتی برای شماست که خلاق شوید. درست مانند هر پروژه ای که در خانه انجام می شود، بسیار مفید است و شما همیشه راه هایی برای بهتر کردن آن دارید.

با همه این‌ها که گفته شد، ساختن باشگاه بدنسازی کامل در خانه نیازی به یک کار مستمر و چند روزه ندارد. پیشنهاد می‌کنم با کمی فضا در گاراژ، زیرزمین یا هر اتاق دیگری در خانه خود شروع کنید و یک هالتر و چند دمبل یا هر تجهیزات دیگری بردارید. تنها با این تجهیزات می توانید هزاران ترکیب مختلف تمرینی را انجام دهید. اگر در آپارتمان هستید، چند کتل بل بگیرید. سپس، پس از مدتی، می توانید بفهمید که بعداً به چه چیزی نیاز دارید و به آرامی سالن بدنسازی خود را تجهیز کنید.

چگونه شروع کنم؟

اکنون که می بینیم داشتن یک باشگاه ورزشی خانگی چقدر سودمند است. قدم بعدی این است که تعیین کنید چه نوع باشگاه خانگی متناسب با سبک زندگی و فضای شماست. از خرید لوازم تناسب اندام با قیمت پایین گرفته تا ایجاد فضایی که دوستان و خانواده به طور یکسان از آن شگفت زده شوند. و از شما بپرسند که هزینه عضویت چقدر است.

 نکته: با پیاده روی یا دویدن ساده با استفاده از تردمیل در خانه برای حدود 30 دقیقه در روز، احتمال ابتلا به واریس در شما کاهش می یابد.

منبع: 6 benefits to having a home gym — Modern Mississauga Media

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.