ایروبیک و پیلاتس

19 مزیت پیلاتس!

پیلاتس و مزایای آن

19 مزیت پیلاتس !

چه سبک زندگی کم تحرکی داشته باشید و چه انسان بسیار پر جنب و جوشی باشید، چه باردار باشید و یا در حال گذراندن دوره نقاهت و توانبخشی باشید، اضطراب داشته باشید و یا ورزشکار حرفه ای باشید! پیلاتس صرف نظر از جنسیت، سن، نژاد، اندازه، توانایی یا سطح تناسب اندام برای همه است. مطالعات نشان داده اند که پیلاتس با تأثیر مثبت بر افسردگی و درد، به ویژه کاهش کمردرد، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. در اینجا درباره مزایای پیلاتس و در واقع 19 مزیت آن صحبت شده است..اگر به پیلاتس علاقه دارید، ادامه مطلب را از دست ندهید….

پیلاتس چیست؟

پیلاتس که در اصل “کنترولوژی” نامیده می شود، روشی برای ورزش کل بدن است که برای بهبود فعالیت های روزانه و معیشت طراحی شده است. تمرینات پیلاتس ، در اوایل قرن بیستم توسط جوزف پیلاتس طراحی و ارائه شد، حرکت و تنفس را با هم هماهنگ می‌کند تا عضلات تثبیت‌کننده کوچک‌تر و عمیق‌تر بدن را کاملا درگیر نماید.

پیلاتس ساختار کلی بدن شما را یکسان می کند و از مفاصل حمایت می کند. چیزی که به نظر می رسد ساده به نظر می رسد می تواند فریبنده، چالش برانگیز و فوق العاده موثر باشد وقتی که به درستی با فرم خوب انجام شود.

پیلاتس یک ورزش کم تاثیر است که از طریق تعادل عضلانی و تنظیم دقیق الگوهای عصبی عضلانی قدرت بهینه ایجاد می کند. قدرت بهینه ای که از یک تمرین پیلاتس ثابت به دست می آید، با تحرک و انعطاف پذیری متعادل می شود. این به شما کمک می کند در فعالیت های روزانه خود با آزادی و قدرت بیشتر و درد کمتر حرکت کنید و نفس بکشید.

پیلاتس چیست

برای مشاهده و خرید لوازم ایروبیک و پیلاتس کلیک کنید تا به صفحه خرید محصولات در تاو اسپرت منتقل شوید.

1-استحکام هسته را افزایش می دهد

پیلاتس به دلیل تأکیدش بر هسته – مرکز بدن که همه حرکات از آن سرچشمه می گیرد، مشهور است. هسته تمام عضلات اطراف تنه است که در صورت تقویت و انعطاف پذیری، بدن را پشتیبانی و تثبیت می کند.

پیلاتس قدرت و عملکرد هسته را بهبود می بخشد. قدرت مرکزی یک عامل کلیدی در کاهش درد کمر و لگن، کاهش اختلال عملکرد کف لگن است، و ناحیه‌ای است که حرکت انفجاری از آن نشأت می‌گیرد، از این رو لقب آن «نیروگاه» است.

2-وضعیت بدن را بهبود می بخشد

وقتی پدر و مادرتان به شما می گفتند قوز نکنید و صاف بنشینید ، حرفی خوبی می زدند. وضعیت بهتر، تفاوت بین عضلات ضعیف، نامتعادل، سردرد، درد شانه یا کمر و نشستن یا ایستادن راحت است.

پیلاتس بر روی هم ترازی کامل بدن، دامنه حرکتی ایده آل در مفاصل و تعادل تمام عضلات مخالف تمرکز دارد. با ایجاد آگاهی در راستای هم ترازی شما و تقویت عضلات نادیده گرفته شده وضعیتی، وضعیت بدن را بهبود می بخشد.

3-کمردرد را کاهش می دهد

پیلاتس عضلات شکم و کف لگن را هدف قرار می‌دهد تا هم منقبض شود و هم آزاد شود – نشانه واقعی قدرت. این ماهیچه‌ها مانند یک بریس برای بلند کردن و حمایت از اندام‌ها و محافظت و تثبیت کمر عمل می‌کنند.

4-از صدمات جلوگیری می کند

پیلاتس ماهیچه های بدن را متعادل می کند به طوری که نه شل و ضعیف هستند و نه سفت و صلب. ماهیچه های خیلی شل و ضعیف یا خیلی سفت و صلب می توانند بدن را مستعد آسیب دیدگی کنند.

پیلاتس بر تقویت قدرت پویا تمرکز دارد، به این معنی که شما بهتر می توانید مفاصل خود را در حین حرکت حمایت و تثبیت کنید.

5-انرژی را افزایش می دهد

با تمرکز بر تنفس، پیلاتس ظرفیت قلبی تنفسی را بهبود می بخشد. این باعث تحریک هورمون های حس خوب، جریان اکسیژن و گردش خون می شود. پیلاتس به همه اینها دست می یابد و به دلیل ماهیت کم تاثیر آن، به ندرت احساس خستگی در شما ایجاد می کند. در عوض، به شما انرژی می دهد.

6-بالا بردن قدرت تمرکز

پیلاتس یک تمرین ذهن و بدن است که تمرکز یا آگاهی بدن را تقویت می کند. توجه به درون و توانایی تمرکز بر احساسات بدن، آگاهی شما را از راحتی یا درد، احساسات و محیط اطرافتان افزایش می دهد.

با تقویت تمرکز و هوشیاری، بدن بهتر می تواند به محرک پاسخ دهد، که می تواند از آسیب ها و سقوط جلوگیری کند. این حتی ممکن است به شما در جلوگیری از پرخوری کمک می کند، زیرا با سیگنال های گرسنگی بدن خود هماهنگ تر خواهید بود.

7-استرس را کاهش می دهد

با تداوم بهره مندی از آگاهی بدن، تمرکز درونی و استفاده از تنفس، پیلاتس می تواند سیستم عصبی را کنترل کند که. این به نوبه خود می تواند شما را از حالت جنگ یا گریز خارج کند، کورتیزول را کاهش دهد و استرس را در طول زمان کاهش دهد.

8-درد پریود را کاهش می دهد

دیسمنوره وضعیت دوره های قاعدگی دردناک است، و اگر فردی هستید که آن را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس می تواند به کاهش درد عادت ماهانه کمک کند .

9-انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد

ابتدا، اجازه دهید تفاوت بین انعطاف پذیری و تحرک را تعریف کنیم.

انعطاف پذیری مقدار کشش غیرفعال در یک عضله است. تحرک دامنه حرکت در یک مفصل است. برای داشتن تحرک به انعطاف پذیری و همچنین قدرت نیاز دارید.

تحرک چیزی است که باید برای آن تلاش کنید، در حالی که انعطاف پذیری به خودی خود کاربردی نیست. برای بهینه سازی تحرک به تعادل قدرت و انعطاف نیاز دارید.

تمرین پیلاتس با انتقال نرم بین حرکات دقیق و آهسته و کنترل شده به حرکت خود ادامه می دهد. به جای کشش بعد از یک تمرین تقویتی، بیشتر تمرینات پیلاتس ترکیبی از این دو هستند که قدرت، انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد.

پیلاتس و کاهش استرس

10-تعادل را بهبود می بخشد

تعادل در هر سنی مهم است و برای فعالیت های روزمره شامل هماهنگی، مانند راه رفتن، یا هر یک از حرکات غیرخطی زندگی، مانند بالا رفتن و صعود یا چرخیدن، ضروری است.

پیلاتس تعادل و راه رفتن را نه تنها از طریق تقویت هسته، بلکه به دلیل تمرکز آن بر روی هم ترازی و تمرینات کل بدن بهبود می بخشد.

11-ایمنی شما را تقویت می کند

تحقیقات نشان می دهد که پیلاتس به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن به ویژه در افراد مسن کمک می کند. اما در حالی که تحقیقات زیادی بر روی افراد مسن انجام شده است، این یافته‌ها نشان می‌دهد که همه سنین می‌توانند از طریق پیلاتس تقویت ایمنی را تجربه کنند، عمدتاً به دلیل بهبود گردش خون.

همراه با بهبود گردش خون، عملکرد سیستم ایمنی بهبود یافته است. یک سیستم ایمنی خوب تابعی از جریان مناسب خون و لنف است – که هر دو توسط پیلاتس تقویت می شوند

12-عملکرد شناختی را بهبود می بخشد

مطالعات نشان داده است که عملکرد شناختی بعد از تمرین بهبود یافته است. چندین نشانگر مانند رشد نورون، جریان خون به مغز، افزایش انتقال‌دهنده‌های عصبی و طول عمر نورون‌های مسئول یادگیری، حافظه و تفکر اجرایی مورد ارزیابی قرار و نتیجه افزایش عملکرد شناختی در اثر تمرینات پیلاتس بوده است.

13-می تواند انگیزه را بهبود بخشد

همراه با بهبود شناخت، یک مطالعه نشان داد که پیلاتس برای بهبود انگیزه موثر است .

14-عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

چه یک ورزشکار حرفه ای باشید یا یک فرد فعال و پر تحرک، پیلاتس می تواند ورزش یا فعالیت شما را ارتقا دهد. پیلاتس با تقویت ماهیچه ها، به حرکت درآوردن کلیه قسمت ها، بدن را متعادل می کند. این به نوبه خود شما را قادر می سازد سریعتر واکنش نشان دهید و از آسیب جلوگیری کنید.

15-استخوان های شما را تقویت می کند

شیوه زندگی فعلی که بیشتر نشستن و حرکت کمتری دارد، برای سلامتی و تراکم استخوان ما مضر است. تراکم استخوان قوی از پوکی استخوان و آرتروز جلوگیری می کند و می تواند افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار دهد. مطالعات نشان داده است که پیلاتس در افزایش کیفیت زندگی، تسکین درد و افزایش تراکم استخوان موثر است.

16-خلق و خوی شما را تقویت می کند

ورزش از هر نوع آن اکسیر جادویی اندورفین را ارائه می دهد. اما مطالعاتی که به طور خاص به بررسی فواید افزایش خلق و خوی پیلاتس پرداخته اند، نشان داده اند که کاهش اضطراب، خستگی و علائم افسردگی با پیلاتس کاهش می یابد.

17-خواب را بهبود می بخشد

مطالعات نشان می دهد که پیلاتس می تواند منجر به خواب بهتر، به ویژه در افراد زیر 40 سال شود. یک مطالعه نشان داد که زنان پس از زایمان با اضافه کردن پیلاتس به برنامه هفتگی خود از خواب بهتری بهره مند می شوند.

18-تاثیر بر بارداری

پیلاتس اصلاح شده از بدن در حال تغییر در طول بارداری پشتیبانی می کند. فشار وارده بر روی ماهیچه های باسن، هسته مرکزی و کف لگن را کاهش می دهد. ورزش‌های خاص پیلاتس قبل از تولد می‌تواند به مدیریت دیاستاز رکتی و بهبودی آن پس از زایمان کمک کند.

پیلاتس با تمرکز بر تنفس، آگاهی بدن و فواید تقویتی، می تواند شما را از نظر ذهنی و جسمی برای زایمان آماده کند.

19-کاهش وزن

در حالی که می توانید با پیلاتس عرق کنید و وزن کم کنید، اما به تنهایی موثرترین راه برای کاهش وزن نیست. کاهش وزن شامل خواب با کیفیت، کاهش استرس و از همه مهمتر کاهش کالری مصرفی است. پیلاتس از طریق ارتباط ذهن و بدن از اهداف کاهش وزن پشتیبانی می کند.

منبع: 5 Pilates Exercises to Ease Fibromyalgia Symptoms (healthline.com)

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه